73237082_102229411215389_3453586892090507264_n

Festiwal Zorzy Polarnej w województwie podkarpackim. Wieczór lapoński w Dworze Boratyn

11 lutego 2020 r. wieczorem Festiwal Zorzy Polarnej gościł we wspaniałym Dworze Boratyn. Było to bardzo uroczyste wydarzenie, na które przybyło wielu szacownych gości, przedstawicieli środowiska lokalnego oraz instytucji i organizacji .  

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????þ??????????????????????????›????????????????????????????????Ì?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????S?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
2

Na początku spotkania uhonorowaliśmy Pana Jerzego Jankowskiego tytułem „Przyjaciela Festiwalu Zorzy Polarnej” w uznaniu zasług dla Festiwalu i długoletnią współpracę oraz wręczyliśmy okolicznościowy dyplom.

3
3a

Po części oficjalnej przyszedł czas na naszą opowieść o Laponii i kulturze Saamów. Prezentowaliśmy przy tym oczywiście eksponaty związane z dziedzictwem kulturowym i życiem codziennym mieszkańców tych odległych terenów. Wzbudziło to wielkie zainteresowanie, a pytań i komentarzy widzów było bardzo dużo. 

4
5
6
7
8
9

Po naszym pokazie odbyło się otwarcie wystawy linorytów pt. „Saamowie – ludzie Północy”. Prezentowane na niej prace zostały przygotowane przez dzieci i młodzież z Koła Plastycznego w Dobkowicach (Gmina Chłopice), kierowanego przez Pana Jerzego Jankowskiego. To dzięki Jego wielkiemu zaangażowaniu i uporowi udało się mocno zaakcentować obecność Festiwalu Zorzy Polarnej w województwie podkarpackim, a zwłaszcza w Jego rodzinnych Dobkowicach. 

10
12
11
13

Dziękujemy za zaproszenie wszystkim organizatorom. Jesteśmy również wdzięczni za obecność Pana Wójta Gminy Chłopice oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Specjalne wyrazy uznania należą się gospodarzom obiektu za wspaniałą gościnę w niesamowitym i ze wszech miar godnym polecenia Dworze Boratyn (Chłopice, Boratyn 232).

Stowarzyszenie TRAKT

09-400 Płock
ul. Stanisława Wyspiańskiego 34
stowarzyszenie@trakt.info.pl

Numer KRS    0000805537   
NIP 7743250637  REGON 38465553900000